Dlaczego warto zagrać w Supreme Ruler Ultimate ?

W świecie gier strategicznych dużo tytułów dotyczy czasów starożytnych, średniowiecza, czy okresu II wojny światowej. Gracze mogą jednak narzekać na mały wybór gier osadzonych w czasach współczesnych lub niedalekiej przyszłości. Wyjątkiem jest tu Supreme Ruler Ultimate.

O czym jest Supreme Ruler Ultimate?

Supreme Ruler Ultimate to tzw. grand strategy. Gra dotyczy zarządzania dowolnym krajem na świecie, a jej rozgrywka odbywa się na interaktywnej mapie całego świata. Supreme Ruler Ultimate zawiera przeróżne scenariusze i jeszcze więcej modyfikacji.

Wcielić można się więc np. w przywódcę USA w okresie I wojny światowej, Józefa Piłsudskiego w latach 20’ ubiegłego stulecia, Adolfa Hitlera w 1937 roku, Józefa Stalina w okresie Zimnej Wojny, Lecha Wałęsę w czasie polskiej transformacji. Równie dobrze można jednak objąć przywództwo nad jednym ze współczesnych krajów.

Choć w grze najważniejszy jest aspekt militarny, to jednak rozbudowana jest również warstwa dyplomatyczna i gospodarcza. Bez solidnej gospodarki nie da się tu odnieść żadnych sukcesów, ponieważ wtedy zabraknie środków na rozwój technologiczny i rozbudowywanie armii.

Co jest celem gry?

Cel gry może, lecz nie musi być związany z dominacją militarną. Gra umożliwia bowiem jednak ustalenie innych priorytetów, takich jak zbudowanie najsilniejszej gospodarki na świecie, czy wygranie wyścigu technologicznego. Szczególnie ta ostatnia opcja jest ciekawa, a celem gry może być np. zostanie pierwszym krajem, który zdobędzie Księżyc, czy też Mars.

Tak naprawdę jednak gracz ma pełną dowolność w ustalaniu celów. Może być nim np. podbicie małym afrykańskim państwem dosłownie wszystkich innych państw na świecie. Równie dobrze może być to obronienie Polski przed III Rzeszą, co jest wyjątkowo trudnym zadaniem.

Dlaczego Supreme Ruler Ultimate to dobra gra?

W przypadku Supreme Ruler Ultimate początki są trudne. Na starcie gra po prostu odpycha swoją siermiężną grafiką, słabą oprawą dźwiękową i skomplikowaną mechaniką rozgrywki. Z pewnością przydałby się tu dużo lepszy samouczek.

Po kilku godzinach gra zaczyna już jednak sprawiać przyjemność i wciągać. Supreme Ruler Ultimate potrafi zapewnić dziesiątki, a nawet setki godzin wspaniałej rozgrywki. Najlepszym aspektem tego tytułu jest nieskrępowana wolność. Gracz może objąć np. Polskę po I wojnie światowej, by po upływie 150 lat i licznych wojnach, w tym tych atomowych, wysłać pierwszych ludzi na inną planetę. Za drugim podejściem do gry rozgrywka może zaś przebiegać całkowicie inaczej. Warto też zauważyć, że Supreme Ruler Ultimate to naprawdę tania gra strategiczna.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote