Gry komputerowe o sztukach walki

Sztuki walki to od zawsze jedne z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wśród gier komputerowych wybór tytułów bazujących na tej tematyce jest dość przeciętny. Symulatorów sztuk walki jest niewiele, a jeszcze trudniej znaleźć naprawdę udaną produkcję.

Jaka jest najlepsza gra video o sztukach walki?

Obecnie chyba najpopularniejszą grą dotyczącą sztuk walki jest UFC stworzona przez EA Sport. Dotyczy ona mieszanych sztuk walki odbywających się pod egidą największej federacji tej dyscypliny sportu.

UFC to gra o rozbudowanej otoczce marketingowej. W grze występują wszyscy najpopularniejsi zawodnicy MMA na świecie. Doskonała jest także grafika, a efekty dźwiękowe wiernie odzwierciedlają te, które można usłyszeć w oktagonie.

Niestety sama gra jest dość monotonna i polega na umiejętnym wciskaniu kombinacji klawiszy w określonym czasie. Dla wielu graczy wadą UFC jest także to, że występuje ona wyłącznie w wersji konsolowej, a więc nie można w nią zagrać na komputerze.

Jakie gry o sztukach walki na komputer?

Na komputerze zagrać można w wiele gier dotyczących sztuk walki, choć większość z nich nie jest najlepiej wykonanych. Wśród tytułów wartych polecenia pojawia się między innymi seria gier WWE, która zbiera dobre recenzje. Ten tytuł to symulacja wrestlingu, który jednak można uznać bardziej uznać za widowisko sportowe, a nie dyscyplinę sportową sensu stricte.

Wśród gier symulujących pojedynki bokserskie wybór nie jest zbyt duży. Spore nadzieje można jednak wiązać z serią Real Boxing, za które odpowiedzialny jest bydgoski deweloper gier Vivid Games. Póki co ukazały się już jej dwie odsłony i choć daleko im do ideału, to jednak zapewniają godziwą rozrywkę.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote