Skąd wziął się fenomen gry Delux Ski Jump?

Prymitywna grafika i praktycznie brak oprawy dźwiękowej – mogłoby się wydawać, że to przekreśla szansę na sukces gry sportowej. Delux Ski Jump pokazuje jednak, że wcale tak nie musi być. W końcu ta gra o skokach narciarskich na początku XXI wieku podbiła serca Polaków, a i dziś znaleźć można wielu jej fanów.

Skąd wziął się sukces Delux Ski Jump w Polsce?

Początek serii Dlux Ski Jump zbiegł się w czasie z nagłym wzrostem popularności skoków narciarskich w Polsce. To jeden z głównych powodów, przez który Polacy tłumnie pokochali tę grę stworzoną w Finlandii przez Jussi Koskela.

Warto jednak zauważyć, jak doskonałym symulatorem skoków narciarskich jest Delux Ski Jump. Prawa fizyki są tu świetnie odwzorowane, a wiatr odgrywa tu realistyczny wpływ na tor lotu skoczka. Atutem Delux Ski Jump jest także sterowanie, które w całości oparte jest na myszce komputerowej. Dodając do tego niskie wymagania sprzętowe, otrzymuje się grę, z której może cieszyć się praktycznie każdy.

Dobrym posunięciem twórcy gry było także stworzenie skoczni narciarskich o bardzo różnych profilach. W Delux Ski Jump możliwe jest skakanie nawet o kilkadziesiąt metrów więcej, niż wynosi rzeczywisty rekord świata.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote