This War of Mine – unikatowa strategia rodem z Polski

O tym, że Polacy potrafią tworzyć gry komputerowe, świadczy nie tylko CD Projekt odpowiedzialny za serię Wiedźmin. Genialne gry pochodząca także od studia 11 Bit, które na świecie znane jest głównie z nietuzinkowej gry This War of Mine.

Dlaczego This War of Mine jest grą wyjątkową?

Niemal wszystkie gry strategiczne stawiają przed graczem identyczne cele, czyli pokonanie innych np. przez środki militarne. W This War of Mine celem jest zaś przetrwanie. Gracz przejmuje kontrolę nad niewielką grupą cywilów, którzy próbują przetrwać podczas jednego ze współczesnych konfliktów wojennych. Zwykle przybywają oni w pomieszczeniu pełniącym rolę schronu, jednak czasem muszą wybierać się na zewnątrz, np. po to, by znaleźć wodę pitną.

Brak jedzenia i lekarstw, chłód, żołnierze wrogiej armii – to tylko kilka z zagrożeń, z jakimi trzeba się zmagać praktycznie non stop. Ponadto gracz musi też zadbać o kondycję psychiczną podopiecznych, która nierzadko okazuje się najważniejszym aspektem. Każdy wybór gracza ma ogromne znacznie, a jedna błędna decyzja może przesądzić i śmierci jednego bądź wszystkich mieszkańców schronu. Wiele wyborów rodzi też problemy natury moralnej. Czasem trzeba np. poświęcić życie jednej osoby, aby móc uratować dwóch innych ludzi.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote