Stellaris – kosmiczna strategia od twórców Hearts of Iron

Paradox Interactive to producent gier kojarzony zwykle z serią strategii wojennych Hearts of Iron oraz Europa Universalis. Ta wytwórnia może się jednak także poszczycić udaną strategią osadzoną w kosmosie. Stellaris to gra komputerowa, która wciąga i przez pewien czas zapewnia godziwą rozrywkę.

Jak gra się w Stellaris?

W Stellaris gracz zarządza cywilizacją, która rozpoczyna podbój kosmosu. Do wyboru jest kilka ras, w tym ludzie. Zasadniczym celem gry jest eksploracja bezkresnej przestrzeni i ekspansja na kolejne planety. Jak w każdej strategii gracz musi rozwijać ekonomię, dyplomację, technologię oraz militaria. Ogromne znaczenie ma także wybór światopoglądu, w tym np. to, czy dana cywilizacja będzie nadawać prawa obywatelskie sztucznej inteligencji.

Prędzej czy później konieczne jest także prowadzenie kosmicznych bitew, aby zdobywać nowe planety oraz pokonywać wrogo nastawione cywilizacje. Niestety w Stellaris starcia są nazbyt uproszczone. Gdy spotykają się dwie wrogie floty, to zawsze wygrywa ta, której moc bojowa jest wyższa. Taktyka nie ma więc tu praktycznie żadnego znaczenia.

Stellaris to ciekawa i ładna gra strategiczna, która jednak pod wieloma względami jest zbyt prosta. Po pewnym czasie gra nie stawia już praktycznie żadnych wyzwań i może stać się dość monotonna. Mimo tego w ten tytuł zagrać powinien każdy fan strategii.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote