Co kształtuje ceny komputerów?

Z roku na rok ceny komputerów rosną. Oczywistym powodem jest tu inflacja. Na cenę sprzętu komputerowego wpływają jednak także inne czynniki niż tylko spadek wartości pieniądza w czasie. Co więc kształtuje ceny komputerów na polskim i światowym rynku?

Od czego zależą ceny komputerów?

Oprogramowanie komputerowy, a w szczególności gry video stają się coraz lepsze. Grafika staje się coraz bardziej realistyczna, a płynność i szybkość działania coraz lepsze. Jednocześnie jednak oznacza to wzrost wymagań sprzętowych poszczególnych programów i gier. Twórcy komputerów muszą więc cały czas wdrażać innowacje, takie jak szybsze procesory, czy lepsze karty graficzne. To pochłania ogromne koszty na rozwój działu badań i rozwoju, a finalnie przekłada się na poziom cen oferowanych produktów.

Cały biznes, w tym branża komputerowa coraz mocniej zwraca też uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska. Na ogół zaś produkcja sprzętu na bazie ekologicznych rozwiązań jest po prostu droższa, co później również odbija się w cenie komputerów.

Producenci komputerów są także zależni od ogólnej sytuacji gospodarczej na świecie. Szczególnie mocno na ich koszty wpływają ceny paliw, metali oraz innych surowców. Przykładowo cła nakładane między USA a Chinami w pewnym stopniu także oddziaływają na ceny komputerów.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote