Najlepsze gry żużlowe

Nie bez powodu Polskę określa się jako stolicę światowego żużla. Nigdzie indziej czarny sport nie ma tylu oddanych fanów, co w kraju nad Wisłą. Fani żużlowych emocji nie mają zbyt dużego wyboru wśród gier komputerowych. Na szczęście jednak można znaleźć przynajmniej parę ciekawych tytułów o tej tematyce.

Jakie gry symulują jazdę na żużlu?

Liczba gier będących symulatorami jazdy na żużlu nie jest zbyt duża. W zasadzie na nowy tytuł trzeba czekać aż około 4 lat. Komputerowe symulatory żużlowe na całym świecie tworzy praktycznie jedynie jeden producent gier, czyli polska firma Techland.

Najlepszym symulatorem żużlowym w historii jest chyba FIM Speedway Grand Prix 15. Gra całkiem realistycznie oddaje specyfikę jazdy na motorze żużlowym, a gracz wciela się w jednego z uczestników mistrzostw świata na żużlu w 2015 roku. Sporym atutem tego tytułu jest występowanie prawdziwych zawodników, takich jak np. Nicki Pedersen, czy Greg Hancock. Wyścigi odbywają się zaś na stadionach całego świata, w tym np. w Toruniu. Kolejnym plusem gry jest polski komentarz oraz dostępność trybu multiplayer.

Czy można zagrać w menadżer żużlowy?

Na rynku trudno znaleźć dużą liczbę symulatorów żużlowych. Podobnie sytuacja ma się z menadżerami dotyczącymi tego sportu. Kilkanaście lat temu sporym hitem wśród fanów czarnego sportu była gra o nazwie Menadżer Żużlowy braci Mańskich.

Do dziś pozostaje to najlepsza gra tego typu. Wynika to jednak nie tylko z braku konkurencji. Menadżer Żużlowy braci Mańskich to po prostu bardzo dobra gra, w którą można zagrać bez ponoszenia kosztów. Rozgrywka polega na przejęciu jednego z polskich klubów żużlowych i poprowadzenie go do triumfów. Nadrzędnym celem jest zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski. Gracz może jednak także poprowadzić swoich zawodników do innych zwycięstw, np. wygrania Złotego Kasku, czy też triumfu w mistrzostwach świata.

Dlaczego gier żużlowych jest tak mało?

Nowości na rynku gier żużlowych to prawdziwa rzadkość, a jeszcze trudniej o naprawdę dobrze wykonane produkcje. Trzeba tu zauważyć, że żużel jest popularny tylko w Polsce i to tylko wśród części społeczeństwa. W innych krajach ten sport cieszy się małym albo zerowym zainteresowaniem.

Z tego powodu dla producentów gier komputerowych czarny sport wiąże się z bardzo małym potencjałem biznesowym. Grupa potencjalnych klientów jest zbyt mała, aby ktoś chciał zainwestować naprawdę duże środki w grę związaną z żużlem. Niestety trudno się spodziewać, aby miało to ulec zmianie.

Posts created 16

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
cenote